بدون دسته بندی

نمک صورتی چیست ؟

به علت آهنی که در آن وجود دارد رنگ این نوع نمک صورتی است. این نوع نمک از معادن پاکستان درنزدیکی کوه پایهای هیمالیا استخراج می شود. نمک صورتی مقدارکمتری سدیم نسبت به نمک تصفیه شده دارد.این نوع نمک دارای 98درصد سدیم کلراست.همانطور که میدانید خوراکی است.طبع این نوع نمک گرم و خشک است و کالری آن صفر می باشد.  دربین نمک های موجود دربازار،کمترین میزان ید متعلق به نمک صورتی می باشد.

نمک صورتی درمان کم کاری تیروئید

بیماری تیروئید اغلب د رافراد بزرگسال شایع است. با افزایش سن اغلب افراد دچار اختلال این نوع بیماری میشوند.با توجه به تحقیقات محققان وکارشناسان حوزه سلامت بیماری تیروئید دربانوان چیزی حدود3برابر بیشتراز مردان می باشد. این نوع اختلال در اثرمشکلات سیستم ایمنی بدن باغده تیروئید روی میدهد.نشانه های این بیماری میتوانیم به افزایش وزن، افسردگی،کاهش متابولیسم اشاره کرد. مصرف نمک صورتی باعث میشود کمبود ید ازبین برود. به جلوگیری از کم کاری تیروئید میتواند کمک کند.

جهت خرید نمک تک نفره کلیک کنید.

بهترین علتی که نمک صورتی استفاده میشود این است که طبیعی بودن و بدون عوارض بودن آن است. امروزه به عنوان درمان طبیعی،ایمن وموثربرای مشکلات تیروئید پرکار و کم کار از نمک صورتی استفاده میکنند.

نمک صورتی برای پوست

نمک صورتی را میتوان مانند اسکراپ طبیعی برای صورت و بدن استفاده کرد. این نمک برای پوست بسیار مفید است. باعث کاهش منافذ بازپوست میشود.نیز به روشن شدن پوست هم کمک میکند. نمک صورتی موجب حفظ رطوبت پوست می شود و گزینه مناسبی برای رفع خستگی می باشد.

خواص نمک صورتی

طبق تحقیقات ثابت شده است که نمک صورتی برای کاهش فشار خون بسیارمفید می باشد. نمک صورتی مقداری بیشتر ازنمک معمولی به جذب گردش خون کمک میکند. نمک صورتی برای تنظیم فشار خون و گردش خون موثرمی باشد. این نوع نمک نیز میتواند به درمان واریس هم دربدن شما کمک کند. اگر درهروعده غذایی نمک صورتی را اضافه کنید میتوانید به برقراری تعادل مایعات کمک کند.
نمک صورتی موجب حفظ رطوبت پوست می شود و گزینه مناسبی برای رفع خستگی می باشد.

جهت خرید نمک صدفی تکنفره کلیک کنید.