بدون دسته بندی

نمک دریایی چیست ؟

نمک دریایی از تبخیر آب دریا بوجود می آید. نمک بسیار حیاتی برای وجود مااست. از این نوع نمک برای پخت و پزولوازم آرایشی استفاده میشود. شاید براتون جالب باشد که بدونید نام دیگر نمک دریایی نمک خام است.نمک دریایی بافت متفاوتی نسبت به نمک معمولی دارد. یک مطالعه نشان داده است که مصرف نمک دریایی به بهبود سلامت قلب کمک میکند. نمک دریایی فشار خون سالم وضربان قلب رانیز تنظیم میکند.

فواید نمک دریایی برای مو  

جالب است که بدانید اضافه کردن مقداری نمک دریایی به شامپوبه از بین بردن سموم مو وازبین بردن ریزش مو شماکمک میکند. شما نیزمیتوانید ازنمک دریایی برای ازبین بردن شوره سرهم استفاده کنید. مقداری نمک دریایی راروی پوست سربپاشید و به آرامی ماساژدهیدوبعد ازمدتی موهای خود را آبکشی نمایید نتیجه ی بسیار خوبی را مشاهده میکنید.

مضرات نمک دریایی برای مو

همانطورکه اشاره کردیم نمک دریایی فواید زیادی برای مو دارد. اما نباید بیش ازحد نمک به شامپو اضافه کنیم زیرا موجب خشک شدن موی سر میشود. نمک رطوبت را ازمو میگرد که باعث خشک شدن و شکنندگی مومیشود. رطوبت بیش ازحد موجب قارچ درسرمیشود نمک رطوبت راجذب کرده و از رشد قارچ جلوگیری میکند.

فواید نمک برای ناخن

نمک اکسید کننده طبیعی و ملایم برای ناخن ها می باشد. زیرا سلول های مرده را ازبین میبرد وموجب رشد سلول های جدید میشود. اگر هنگام مانیکورو پدریکور نمک دریایی به محلول خود اضافه کنید موجب گردش خون میشود. همچنین خیساندن ناخن ها در نمک دریایی موجب سفید شدن و سالم شدن ناخن ها میشود،به علت موادمعدنی غنی شده درنمک که برای تسکین درد عضلات هم مفید است.

نمک دریایی برای پوست

نمک دریایی یک لایه برداری قوی بوده و زیبایی پوست شما کمک میکند.نمک به علت کلسیم بالایی که دارد برای پاکسازی منافذ مسدود شده پوست بسیارمفیداست .نمک دریایی و روغن لوسیون را ترکیب کنید وبه صورتتان بمالید وبعداز پنج دقیقه بشورید منافذ مسدودپوستتان را ازبین برده است. از این مخلوط برای ازبین بردن جوش هم میتوانید استفاده کنید.

نمک دریایی برای لاغری

نمک دریایی برای بهبود در هضم غذا و سم زدایی بدن بسیارمفیداست .میتوانید نمک دریایی را با آب‌لیمو تازه وشربت افرا ترکیب کنید و هفته ای چند بار مصرف کنید.
البته برای لاغری شکم هم میتوانید روغن بادام یانارگیل ترکیب کنید و برروی شکم خود ماساژدهید. این کار را هفته ای 3 الی 4بار انجام دهید.

هر آنچه که باید درباره ی نمک دریایی بدانید؟

همانطور که میدانید نمک دارای فواید زیادی است. که برای بدن ما لازم است.اما مضراتی هم دارد که باید حتما دررژیم غذایی رعایت کنیم. نمک گونه های متفاوتی دارد که ازنظربافت ومزه تفاوت دارد.حتی ازنظرمیزان سدیم ومواد معدنی هم نیز یکسان نمیباشد. خاصیت های نمک دریایی میتوانیم به سلامت دهان ودندان،لاغری ،درمان کم خابی هم نیزاشاره کرد.به علت  فلوئورموجود درآن برای بهداشت دهان و دندان بسیار مفیداست. همچنین از به وجود آمدن التهاب بدن مانند آرتروزو مشکلات تنفسی نیزجلوگیری میکند.

ضررهای نمک دریایی میتوانیم به ایجاداختلال درعملکرددستگاه گوارش وکلیه هانیزاشاره کرد. سرب هم درنمک دریایی موجودهست که برای سلامتی بدن خطرناک می باشد. بعضی از محققان معتقند که نمک دریا به علت اینکه تصفیه نشده است برای بدن خطرناک است.

شما میتوانید نمک تکنفره یددار را از شرکت پارس افق اخوان خریداری کنید.

خرید بدون واسطه از کارخانه

رخرید بدون واسطه

برای خریدنمک تکنفره کلیک کنید.