بدون دسته بندی

آیا استفاده از محصولات یکبار مصرف سرطان زا است؟

آیا استفاده از محصولات یکبار مصرف سرطان زا است؟

شاید برای شما عزیزان بارها این سوال پیش آمده باشد که محصولات یکبار مصرف سرطان زا است یا خیر؟

در این مقاله از سایت پارس افق اخوان به این موضوع می پردازیم .

طبق تحقیقات محققان و متخصصان بهداشت مصرف ظروف یکبار مصرف میتواند با سرطان ریه و پروستات ارتباط داشته باشد. استفاده از ظروف پلاستیکی تاثیر زیادی درسیستم های گوارشی و قلب دارد. متخصصان  بهداشتی بر این باورند که استفاده مداوام از ظروف یکبارمصرف موجب خستگی و ایجاد عصبانیت نیز میشود. مصرف غذای داغ در این نوع ظروف نیز ابتلا به سرطان را افزایش مید هد.

زمانی که غذا داخل ظروف یکبار مصرف ریخته می شود مقدار زیادی  از مواد موجود  به  غذای در آن ریخته شده منتقل می شود و این موضوع موجب آزاد شدن مواد آلی و ترکیبات شیمیایی است. که این موضوع بسیار خطرناک و نگران کننده می باشد.

حتما در خاطر داشته باشید که غذای داغ را در ظروف یکبار مصرف نریزید.

برای خرید قاشق چنگال vipکلیک کنید.

راه حل های کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف

مهم ترین مسله ای که هنگام مصرف ظروف پلاستیکی باید به آن توجه کرد این موضوع است که حتما دارای پروانه ساخت معتبر از وزارت بهداشت  باشد حتما توجه کنید سپس ظروف را استفاده کنید. البته سعی کنید تا جایی که امکان دارد از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید. در صورتی که مجبور به استفاده از ظروف پلاستیکی شدید بهترین نوع آن گیاهی است سعی کنید ظروف یکبار مصرف گیاهی تهیه کنید یکی از مزیت های ظروف یکبار مصرف گیاهی تجزیه پذیربودن آن در محیط زیست است.

ظروف یکبار مصرف دارای جنس های متفاوتی می باشد :

  1. ظروف یکبار مصرف آلومینیومی
  2. ظروف یکبار مصرف گیاهی
  3. ظروف یکبار مصرف کاغذی
  4. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

امروزه اکثر شرکت ها و ارگان ها از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی استفاده میکنند زیرا مدت زمان زیادی غذا را گرم نگه میدارد و در برابر گرما و سرما مقاوم بوده است و برای استفاده در  ماکروویو هم مناسب می باشد از این رو رستوران ها وکترینگ های بیرون بر برای ارسال غذا ها از ظرف غذا آلومینومی استفاده می کنند  محبوب ترین نوع ظروف یکبار مصرف می باشد.

  • ظروف یکبار مصرف گیاهی

ظروف یکبارمصرف گیاهی ضرری به محیط زیست نمی زند زیرا قابل تجزیه است و مواد تشکیل دهنده این ظروف نیز از طبیعت بوده است به همین دلیل از نظر قیمت از بقیه ظروف یکبار مصرف گرانتر می باشد.

  • ظروف یکبار مصرف کاغذی

ظروف یکبار مصرف کاغذی از نظر ظاهر بسیار شیک می باشد به همین علت امروزه بسیار پر طرفدار است. از نظر دما هم دارای توانایی بالاتری می باشد از این رو جایگیزین بسیار مناسبی بجای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی است.

  • ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی پرمصرف ترین نوع ظروف یکبار مصرف می باشد. از نظر ظاهر ومدل انواع مختلفی دارد نسبت به بقیه ظروف یکبار مصرف قیمت آن مناسب تر بوده است.

همانطور که شما عزیزان میدانید از ظروف یکبار مصرف فقط باید یکبار  استفاده کنید و استفاده مجدد از این ظروف و فیریزر کردن آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود. سعی کنید  برای نگهداری غذا از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید زیرا مضر است.

برای خرید قاشق وچنگال رستورانی و صادراتی و همچنین محصولات تک نفره کلیک کنید.